Güney Ambalaj

Ürünlerimiz

Firmamız oluklu mukavva çeşitlerinden oluklu mukavva koli üretimi yapmaktadır. Oluklu mukavva çeşitleri

Ondüle

Çeşitli dalga cinslerinde ondüle edilmiş fluting kağıdına verilen isimdir, bir yüzüne kâğıt yapıştırılmış ondüle tabakasına verilen isimdir, bu malzeme sarma, sıkıştırma veya yastıklama amacıyla kullanılmakta olup, kutu yapımında kullanılmaz, Oluklu Mukavva, en az üç tabaka kağıdın, geometrik bir form verilerek birleştirilmesi ile elde edilen levhaya verilen isimdir. bu ürün aynı zamanda zemin koruma ve koruma olarak örtü mahiyetinde de kullanılmaktadır.

Tek Dalga

Tek dalga mukavva genellikle yas sebze meyve dahil, pek çok ürünün ambalajında kullanılır, E dalga, B dalga ve C dalga diye nitelendirilmektedir. E Dalga Oldukça ince bir dalgadır, güzel baskı yapılabilmesi nedeniyle, tüketici ambalajı üretiminde yaygın olarak kullanılır. B dalga: Her çeşit ürünün, özellikle kendisi de taşıyıcı olan ürünlerin ambalajında, kalıplı kutuların üretiminde kullanılır. C dalga: Yas sebze meyve dahil, pek çok ürünün ambalajında kullanılır.

Dopel

Dopel; diğer adıyla çift dalga, güçlü yapısı nedeniyle büyük ağırlıkları taşıyabilir, üst üste istiflenmeye çok uygundur, patlamaya ve delinmeye karsı dayanıklıdır, ağır ürünlerin ambalajlanmasında ve dökme ürünlerin ambalajında, teleskopik kutular olarak tanımlanan narenciye ve çiçek kutularında da kullanılır. Toplam 5 adet kağıttan oluşmaktadır.

Triplex

Triplex, yani 1 adet İç + 1 adet Dış + 2 adet ara ve üç adet ondüle olmak üzere, toplam yedi kat kağıdın birbirine yapıştırılması ile üç dalga oluklu mukavva yani Triplex elde edilir. Genellikle ağır sanayi ambalajında kullanılmaktadır, Makine parçaları, rulmanlar, civatalar, ve bunun gibi ağır ürünlerin sevkiyatında gayet elverişli mukavemeti yüksek bir üründür.